"עורק שוקק חיים": מחלף רמת בית שמש נפתח לתנועה

יוסי לוז
כ"ג תשרי ה'תשפ"א 11/10/20
קטע נוסף וחשוב בדרכי הגישה לעיר בכלל ולשכונות הרמה בפרט נפתח הבוקר לתנועה, לאחר השקעה של למעלה מ-420 מיליון שקלים • שרת התחבורה: "הפכנו כביש אדום, שגבה קורבנות רבים, לעורק תחבורה שוקק חיים. המחלף מאפשר את אכלוסן של שכונות חדשות, שיספקו פתרונות דיור ותעסוקה לאלפי משפחות"

קטע נוסף ומשמעותי בכביש 38 המשודרג נפתח הבוקר לתנועה, יחד עם מחלף רמת בית שמש החדש, אשר ישמש את מאות אלפי משתמשי הדרך ,המתגוררים ברמת בית שמש והבאים בשעריה, כאשר קטע הכביש החדש ישמש את הנוסעים הרבים אשר עוברים דרך ציר זה אל ערי הדרום ועוד.

בהקמת המחלף והרחבת הכביש  הושקעו על ידי משרד התחבורה יותר מ-420 מיליון שקלים, כחלק מהשקעה כוללת של המשרד בשדרוג כביש 38, הנאמדת ביותר מ-1.2 מיליארד שקלים,

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב ציינה כי מחלף רמת בית שמש, הנפתח היום לתנועה, הוא שלב נוסף במהפכת התשתיות אותה מוביל משרד התחבורה – מהפכה החורגת בהרבה מתחום התחבורה בלבד. "הפכנו כביש אדום שגבה קורבנות רבים, לעורק תחבורה שוקק חיים שמביא תנופת פיתוח אדירה לאזור המדהים הזה", אמרה רגב. "המחלף החדש מאפשר את אכלוסן של שכונות חדשות שיספקו פתרונות דיור לאלפי משפחות, מחבר את אזור התעשייה  שייצר מקומות עבודה חדשים, ומקרב את הפריפריה לירושלים ולגוש דן".

בסוף השנה הבאה יוכפל כביש 38 במקטע נוסף, מרמת בית שמש בדרום ועד גבעת שרת שבצפון. בהמשך ישודרג קטע נוסף, מצרעה ועד גבעת שרת, שישלים את המיזם הענק של שדרוג כביש 38, הכולל הכפלה של הכביש משער הגיא ועד רמת בית שמש, הקמת מפרדה קשיחה, 6 מחלפים, 3 גשרי הולכי רגל, 2 הפרדות מפלסיות מעל הרכבת, גשר אקולוגי, שבילי אופניים ותאורה מתקדמת לכל אורכו של הכביש.

מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ: "זהו יום חג לתושבי האזור ולנו כחברה הלאומית לתשתיות תחבורה, תודתי והערכתי לאנשי מקצוע הנפלאים שלנו, המשקיעים לילות כימים בציונות הלכה למעשה - בבניית הארץ".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.